Actueel‎ > ‎Nieuws Lichtkring‎ > ‎

Nieuws van de Stichting Roemenië-Hunedoara

Geplaatst 11 apr. 2019 10:19 door Redactie Lichtkring
Kapotte ramen school Lupeni met watervaste platen dichtgemaakt

De Stichting Roemenië Hunedoara heeft de afgelopen winter een beperkte, maar zeer noodzakelijke verbetering financieel mogelijk gemaakt van het gebouw waarin de school voor kinderen met een beperking in Lupeni is gehuisvest. Deze school is een dependance van de school voor kinderen met een beperking in Hunedoara. Onze stichting verleent al jaren steun aan deze scholen in de vorm van lesmaterialen, hulp bij de renovatie van de gebouwen en de aanschaf van schoolbusjes voor het vervoer van leerlingen. De dependance in Lupeni is gehuisvest in een oud, grauw, bouwvallig gebouw, dat door het gemeentebestuur van Lupeni goed genoeg wordt geacht voor de kinderen met een beperking. Alleen de begane grond wordt door de school gebruikt. Verder is het gebouw leeg. De renovatie bestond uit het aanbrengen van watervaste platen voor de ramen op de eerste en tweede verdieping. Omdat op die verdiepingen glas in bijna alle ramen ontbrak, kwam er ’s winters heel veel kou en vocht het gebouw binnen. Helaas krijgt de school geen financiële
https://sites.google.com/a/pkn-lichtkring.nl/welkom/actueel/nieuws-lichtkring/_draft_post-1/Kinderen%20helpen%20de%20platen%20te%20beschilderen.jpg
middelen van de overheid voor reparatie. De noodzakelijke watervaste platen hebben in totaal € 4.000,00 gekost. De leerlingen hebben meegeholpen de platen te beschilderen en leerkrachten en ouders hebben de platen voor de ramen aangebracht. Van de kosten heeft onze stichting de helft voor haar rekening genomen. De andere helft is betaald door de Stichting Vrienden van Hunedoara in Oss. Met deze stichting werken wij al vele jaren samen, met name bij de realisatie van grotere projecten bij de school en het ziekenhuis in Brad. 

Ook in de toekomst hopen we met uw steun onze hulp aan de verschillende doelen in Hunedoara en omgeving te kunnen voortzetten. Giften zijn van harte welkom, en wel op rekeningnummer NL30 INGB 0008324408 t.n.v. Stichting Roemenië Hunedoara te Alphen aan den Rijn. Uw gift is aftrekbaar voor de inkomstenbelasting (ANBI).

Namens het stichtingsbestuur, Albert Pastink (penningmeester)


https://sites.google.com/a/pkn-lichtkring.nl/welkom/actueel/nieuws-lichtkring/_draft_post-1/School%20Lupeni%20kapotte%20ramen.JPG    https://sites.google.com/a/pkn-lichtkring.nl/welkom/actueel/nieuws-lichtkring/_draft_post-1/Watervaste%20platen%20voor%20de%20ramen.jpeg 
De school in Lupeni met veel kapotte ramen.                  De platen voor de ramen geven de school een beetje kleur.
Comments